אכילה פסיכוטית

קיימות בעיקר בקרב נשות העולם, הפרעות אכילה שונות המוגדרות כהפרעות אכילה פסיכוטיות ושאינן הפרעות אכילה מוכרות לדוגמת בולימיה או אנורקסיה אך למרות זאת מביאות לפגיעה אדירה בנשים שונות ברחבי העולם.

מחקר חדשני שבוצע בקרב נשום ארצות הברית, גילה כי עשרה אחוזים ועד חמישה עשר אחוזים מנשות ארצות הברית מעידות על סגנונות אכילה שאינם סתגלנים כלומר, קשה להן לסגל את עצמן ואת גופן לשיגעונות השונים שמתרחשים בעולם כל יום מחדש בנושא אוכל ודיאטות ולכן,הדבר גורם לחששות רבים משום שנשות העולם בעצם נחשפות למשמעויות כפולות האומרות להן מצד אחד לרזות ולהיות יפות ומצד שני אומרות להן להנות מהאוכל ושזה תקין וטוב לאוכל על מנת להנות!

תושאלו אלף חמש מאות ואחת נשים על ידי פניה טלפונית על מנת להבין את סוגיית הפרעות אכילה שונות בכלל והפרעות אכילה פסיכוטיות בפרט, אפילו אישה אחת לא הוגדרה כבעלת הפרעות אכילה מסוג בולימיה או כבעלת הפרעות אכילה מסוג אנורקסיה. טווח הגילאים של הנשים נע בין עשרים ושלוש שנים לבין שלושים ושבע שנים.

השאלון בנושא הפרעות אכילה שונות או הפרעות אכילה בולמוסיות תרם לחוקרים רבות, בערך שלושה עשר אחוזים פסיק שבע מכלל הנשים שהשתתפו בסקר הודו בבולמוסי אכילה בשכיחות שבין יום לחמישה ימים בשבוע או בשכיחות שבין פעם לשבע פעמים בחודש (הפרעות אכילה מסוג בולימיה או הפרעות אכילה בולמוסיות), בנוסף בערך שני אחוזים וחצי מכלל הנשים שהשתתפו בסדק העידו על כך שהן מקיאות באופן רצוני או משתמשות בחומרים משלשלים או חומרים משתנים על מנת להביא לשמירה על משקל גוף רצוי (הפרעות אכילה מסוג אנורקסיה, הפרעות אכילה מסוג בולימיה, הפרעות אכילה שונות, הפרעות אכילה בולמוסיות). השאלון גם הראה את הזיקה בין הפרעות אכילה שונות לבין תפיסה או הגדרה עצמית של המצב הבריאותי של כל אישה ואישה, כלומר נשים שמגדירות את עצמן או רואות את עצמן כנשים בעלות מצב בריאותי לקוי סובלות יותר מהפרעות אכילה שונות על מנת "לחפר" על כך.

נתון נוסף שהתבהר במהלך השאלון הדגיש בפני החוקרים את העובדה שכעשרים ושמונה אחוזים מכלל הנשים שהשתתפו בשאלון מתעסקות בפעילות ספורטיבית שתי פעמים בחודש ומעלה על מנת לרדת במשקל הגוף ועל מנת לתקן את אי שביעותן מהמצב הקיים.