הפרעות אכילה בקרב האוכלוסייה המבוגרת, חלק שלישי

הגורמים להפרעות אכילה בקרב האוכלוסייה המבוגרת, המשך 2:

כמובן שהגורמים התרבותיים אינם היחידים הגורמים לאוכלוסייה המבוגרת לסבול מאותן הפרעות אכילה, אז מה גורם לבני אדם מסוימים להגיב שונה או יותר מהשאר לאותן דרשות חברתיות תרבותיות? הדבר תלוי בין השאר עד כמה אותו בן אדם מפנים את אותו אידיאל חברתי תרבותי, נבהיר את הנושא מעט ונדגים בסיטואציה בה שתי נערות רואות דוגמנית הראשונה תגיד "ואו היא נראית מעולה!" והשנייה תסתכל ותגיד "יואו איזה שמנה אני". אז מה הם הגורמים השונים המשפיעים על הגורם התרבותי חברתי בנוגע לסוגיות של הפרעות אכילה? ומה יגרום לאותן נשים להפנים את האידיאל התרבותי חברתי כך שהן יגיעו למצב של הפרעות אכילה?

גורמים גנטיים המובילים למצב של הפרעות אכילה בקרב האוכלוסייה המבוגרת:

  • נחקר והוכח כי חמישים וחמישה אחוזים מזוגות של תאומים זהים סובלים מהפרעות אכילה מסוג אנורקסיה מול חמישה אחוזים בקרב התאומים הלא זהים.
  • בהתאם לסעיף הקודם, נבדק גם נושא הפרעות אכילה מסוג בולימיה, בהן קיים הבדל של שלושים וחמישה אחוזים בקרב התאומים הזהים, מול שלושים אחוזים בקרב תאומים לא זהים הסובלים מהפרעות אכילה מסוג בולימיה.
  • הפרעות אכילה שונות יעברו בגנטיקה המשפחתית מהורה לילד.
  • תכונות כמו פרפקציוניזם או אובססיביות יתר עוברות גם הן בתורשה גנטית ומובילות ל הפרעות אכילה מסוג אנורקסיה.
  • קיימת הנחה נוספת הקשורה להפרעות אכילה העוברות בגנטיקה המשפחתית, בה קיים חסך של הורמון הסרוטונין ולכן הפרעות אכילה מסוג אנורקסיה מתעוררות על מנת לווסת את החרדות המוגזמות שמתלוות לאותו חסך בהורמון.
  • כמו כן גם כרומוזום מספר 1, כרומוזום מספר 2, כרומוזום מספר 4 וכרומוזום מספר 13 העוברים בגנטיקה התורשתית, עשויים להוביל אל הפרעות אכילה מסוג אנורקסיה.
פורסם בקטגוריה הפרעות אכילה יעל פינצ'וק. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.