פרק ראשון-תחום הרגש פסיכולוגי

בפרק הראשון נעסוק בסיבות מתחום הרגש או התחום הפסיכולוגי הגורמות להפרעות אכילה:

–                      ברוב המצבים בני אדם שחיים עם הפרעות אכילה שונות יסבלו בין השאר גם מדימוי או ערך עצמי נמוך והרגשה של תבוסתנות יום יומית. הדברים מחמירים כאשר השאיפה לשלמות מתעצמת על חשבון הערך עצמי הנמוך והפרעות אכילה אלה מתגברות. השאיפה לשלמות מחייבת מראה מושלם, ציונים מושלמים בתעודה, פידבקים מושלמים בעבודה, הישגים מושלמים בתחום הספורט או התחומים החברתיים והמשפחתיים.

–                      בני אדם החיים עם הפרעות אכילה שונות, לרוב לא מאובזרים בעמוד שדרה רב עוצמה, הם אינם מכירים את עצמם, אינם מבינים מה היתרונות שלהם ומה החסרונות שלהם, אינם מודעים לגבולות האדומים שיש להם ואינם מכירים את היכולות האמיתיות שלהם! הם תמיד יעמידו את עצמם בהשוואה לאדם אחר ויגיעו למסקנה שאין הם טובים מספיק

–                      כאשר בני אדם בעלי הפרעות אכילה שונות מעמידים את עצמם במצב בו הם מסרבים לאכול אף על פי שהרעב מציק להם ואף על פי שאינסטינקטיבית ללכת לאכול זה הדבר הכי חזק והכי אלמנטארי שהם יכולים לעשות, הם יעמדו מול האוכל או מול עצמם ובגלל הפרעות אכילה כאלה ואחרות יתנגדו למצב ולא יאכלו! כנראה שזה הנתיב שלהם בעזרתו הם מנסית להביא לעצמם זהות חלופית בעלת עמוד שדרה, רצונות ודעות שמסוגלת לעמוד בדברים שהזהות שלהם לא מסוגלת, הם מנסים לחזק את האופי שלהם בעזרת הפרעות אכילה. ברוב המקרים אנשים מסוג זה שבנוסף סובלים מהפרעות אכילה איבדו כנראה את דרכם ולא היה להם מי שיעזור להם לגדול ולהתפתח ולהבין מה הנתיב הנכון בו עליהם ללכת על מנת לגדול ולהיות אנשים עצמאיים ובוגרים ולא תלותיים וילדותיים.

–                      בני אדם החיים עם הפרעות אכילה שונות נאבקים עם עצמם יום יום, הם מנסים לתפוס את העצמאות אותה הם מחפשים כבר הרבה מאוד זמן, הם מנסים לשלוט החיים שלהם ומנסים ליצור ולהחליט החלטה טובה ועצמאית בכוחות עצמם וללא עזרה אך לעיתים הם הולכים אחורה משום שהם מפחדים והם חוזרים אל עבר התחושות המוכרות והידועות של הפרעות אכילה שונות, ונכון הם מרגישים כרגע בטוחים ומוגנים כי הם בסביבה מוכרת וידועה וכך מנצחות הפרעות אכילה שונות את המאבק היום יומי שמנהלים איתם החולים

–                      חלק גדול מבני אדם הסובלים מהפרעות אכילה כאלה ואחרות חוו בעברם אניסה או תקיפה מינית, ניצול מיני ועוד.

פורסם בקטגוריה הסיבות להתפתחותם של הפרעות אכילה שונות. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.