טיפים כיצד למנוע הפרעות אכילה בקרב האוכלוסייה הצעירה

כדי שנוכל לעזור לאוכלוסייה הצעירה למנוע הפרעות אכילה כאלה ואחרות טרם תחילת התופעה אנו צריכים לדעת כיצד להדריך אותם ולחנך אותם בצורה הטובה על מנת שידעו להימנע מהפרעות אכילה, בנוסף עלינו להסביר להם כיצד עליהם לקבל את עצמם ולהעריך את עצמם, כמו כן ידע זה כוח ואם נסביר להם כיצד עליהם לנהוג על מנת להביא עצמם למצב של אכילה מאוזנת ונכונה ותזונה טובה תוך שנתמוך בהם ונעודד אותם נוכל להעניק להם את אבני היסוד עליהם הם ישענו על מנת להילחם ולמנוע מניצני הפרעות אכילה להופיע.

להלן מספר טיפים באמצעותם תוכלו לנסות למנוע מהאוכלוסייה הצעירה להתדרדר לסיטואציה של הפרעות אכילה שונות:

–                      על מנת למנוע מבני נוער להגיע למצב של הפרעות אכילה שונות נמליץ להביא לעידוד התפתחות של הערך העצמי שלהם ולגרום להם להאמין בעצמם ובמיוחד להקנות להם את הכלים וההבנה שהם טובים כפי שהם ועזור להם לקבל את גופם ואת עצמם כפי שהם. חייבים לעזור להם לקבל את עצמם בעצמם כלומר, לא תוכלו לקבל את עצמם בשבילם, תוכלו לתת את התמיכה ואת העידוד ואת הכתף או האוזן הקשבת על מנת למנוע מהם להגיע לסיטואציה של הפרעות אכילה שונות.

–                      נמליץ לא לעודד צעירים יתר על המידה להשיג תוצאות טובות בתחומים שונים בחיים, לדוגמת התעמלות, ציונים, תחומים חברתיים או כל תחום אחר. אל תלחצו עליהם ותגידו כל הזמן שהם מסוגלים ליותר והם יצליחו אם הם ינסו יותר, זאת טעות חמורה שהורים נוטים לעשות במקרים בהם הם מנסים להחיות את האכזבות שלהם דרך הילדים שלהם או מנסים לעשות את הדברים שהיו רוצים לעשות ולא עשו בעברם או דברים שהיו עושים אחרת. דרך זאת לא מומלצת לאף אחד! לעיתים הורים לא מבינים עד כמה ההשפעה שלהם על הילדים שלהם היא גדולה וכמה נזק הם עלולים לעשות במילים שהם אומרים, אפילו עד מצב של הפרעות אכילה שונות.

–                      על מנת להילחם ב הפרעות אכילה שונות ולמנוע את הופעתן בקרב האוכלוסייה הצעירה צריך לדעת להציב לצעירים גבולות וכללים ברורים תוך שילובם עם החופשיות והאחריות האישית שעליה הם צריכים לגדול. מומלץ לתת לצעירים את האופציה לבחור מה נכון עבורם אך תוך כדי להעמיד אותם במקום כאשר הם עושים דבר לא נכון ולתת להם להתמודד עם התוצאה לטוב או לרע שתתקבל מן ההחלטה שלהם. מומלץ לא לגונן עליהם יתר על המידה אך מנגד גם לא לזנוח אותם ואת הרגשות שלהם או היחס שמופנה אליהם. עליכם לשים לב לשינויים במצבי הרוח, ללחץ הנפשי העובר עליהם או לדברים שמכאיבים להם אך אל תנסו לפתור להם את הבעיות, תנו להם את הכלים לפתור אותן בעצמם, לעמוד מולם ולהתמודד איתם, תנו להם לטעות אך תהיו שם על כל מקרה במידה והם יהיו צריכים אתכם.

–                      כדי להילחם ב הפרעות אכילה שונות  בקרב האוכלוסייה הצעירה, מומלץ ללמד בני נוער צעירים מה זאת תזונה או אכילה נכונה הן במסגרת הלימודים והן במסגרת המשפחתית, אל תעודדו אותם לרזות או לעדות דיאטה, אלא הסבירו להם מה הם אבות המזון שעליהם לצרוך באופן יום יומי, למדו אותם מה ההבדלים בין הפחמימות השונות, מה טוב יותר לעיכול ומה מאט את חילוף החומרים, הסבירו להם את השוני בין דיאטה לבין תזונה טובה, כל זאת ועוד על מנת למנוע מהם להגיע למצב של הפרעות אכילה שונות.

–                      כדי להביא לצמצום הפרעות אכילה שונות בקרב האוכלוסייה הצעירה, תהיו אכפתיים ואוהבים לא משנה מה המראה של בן הנוער שעומד מולכם, תגרמו לעידוד האוכלוסייה הצעירה לבריאות, לאידיאל שונה מהמודל הקיים היום, הסבירו להם שזה לא הדבר החשוב ביותר ותראו להם אהבה גם אם הם סובלים ממשקל עודף, כך תוכלו להתגבר על הופעת הפרעות אכילה שונות.

–                      נשים – על מנת להילחם ב הפרעות אכילה שונות, תשמשו במתן דוגמא אישית עבור בחורות מתבגרות, אל תעבירו ביקורת על הצורה של הגוף שלכם ליד בחורות מתבגרות, אל תדגישו את חשיבות הדיאטה אלא הדגימו מה היא שאיפה לגוף בריא ולא רזה, גם אם הגוף אינו תואם את הרזון שהמדיה מכתיבה, זאת על מנת למנוע הפרעות אכילה שונות.

–                      גברים – על מנת לעזור במניעה של הפרעות אכילה שונות, אל תעבירו ביקורות על אישה אינה תואמת את המודל הערצה שלך ואינה נראית כמו מושא ההערצה שלך! אישה גם היא בן אדם בראש ובראשונה ולא אובייקט מיני בלבד! תפנים שלא כל אישה מסוגלת לשמור על רזון ועדיין להישמר בריאה! אל תדחוף את בת הזוג שלך או הילדים שלך לרזות עוד ועוד על מנת שאתה תוכל להנות מהעובדה שיש לך בת זוג בעלת רזון (אך אולי גם עם הפרעות אכילה שונות!)

–                      במקרה ואתם מבחינים שאחד מחברי הסביבה הקרובה שלכם מעוניין להשיל קילוגרמים ממשקל גופו החלו לגשש מדוע הוא מעוניין לרזות, מה המטרה שלו בדיאטה. במידה ואתם שמים לב כי המטרה שלא לא מציאותית או הדברים שהוא אומר באים ממקום של נחיתות וחוסר ביטחון עצמי נסה לבדוק איתו מדוע הוא מרגיש ככה ומה המקור לתחושות השונות שהוא מדבר עליהם, הן עשויות להוביל באופן מהיר מאוד לסיטואציה של הפרעות אכילה שונות. במקרה ואתה שם לב כי ההרגשות האלה לא פוסקות והוא ממשיך לדבר באותה צורה פנה לעזרה מקצועית עבור אדם זה שהוסמך לטפל במקרים של הפרעות אכילה שונות.

–                      על מנת למנוע הפרעות אכילה שונות בקרב האוכלוסייה הצעירה, הבחינו מתי קיים הכרח בפניה שגורם המקצועי שיוכל לתת לכם או לאדם הסובל מ הפרעות אכילה שונות את הכלים להתמודדות עם הפרעות אכילה שונות.

פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.