הפרעות אכילה בקרב האוכלוסייה המבוגרת, חלק שני

הגורמים להפרעות אכילה בקרב האוכלוסייה המבוגרת, המשך:

  • עוד אחד מהגורמים השונים למעודדים הפרעות אכילה כאלה ואחרות הוא השאיפה של נשים להישאר צעירות ויפות. במהלך העשורים האחרונים השתנתה התפיסה של מה הוא יופי ועד כמה רזה בחורה או אפילו אישה צריכה להיות. נשים מבינות כי על מנת להיות מושכות הן צריכות להראות צעירות. המשמעות של להיות צעירה, נתפסת אצל מרבית הנשים, היא להיות רזה וכך נוצר מצב בו נשים נלחמות עם המציאות, האבולוציה והגנטיקה של גופן על מנת להיראות צעירות ויפות (הפרעות אכילה אנורקסיה, הפרעות אכילה בולימיה).
  • הפרעות אכילה בקרב האוכלוסייה המבוגרת נוצרת עקב ביטול רצונות האישה ושירות רצונות האחר. עקב כך נשים רבות איבדו קשר עם האני האמיתי שלהם ומה שהגוף שלהן או הנפש שלהן דורשת, מצבים אלה מובילים את אותן נשים להפרעות אכילה שונות משום שהצורך אינו נעלם הוא רק משנה צורה והופך עצמו להפרעות אכילה כפייתיות.
  • גורמים חברתיים ותרבותיים מביאים בני אדם לפגיעות ותלות ממשית במזון ולבסוף מובילים הישר אל הפרעות אכילה שונות (הפרעות אכילה אנורקסיה, הפרעות אכילה בולימיה, הפרעות אכילה אכילת יתר וכדומה). דבר בולט מאוד הוא כי כמעט ולא קיימות הפרעות אכילה במדינות עולם שלישי מהסיבה הפשוטה שאין תרבות של רזון ואין מספיק מזון לכולם.
פורסם בקטגוריה הפרעות אכילה יעל פינצ'וק. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.