הפרעות אכילה: אנורקסיה, בולימיה ומה שביניהן, פרק ראשון

הפרעות אכילה מושתתות על הביקורות העצמיות של אותו בן נוער על עצמו וכמובן הביקורות שהסביבה מעבירה עליו, מחשבות שליליות בנושא הגוף והמראה, אוכל ומשקל ובהרגלים לקויים שפוגעים בתפקודם התקין של המערכות השונות בגוף ולתפקוד יום יומי נורמאלי. הפרעות אכילה בקרב בני נוער שכיחות מאוד בקרב בחורות אך אין הן פוסחות על הבחורים. הפרעות אכילה ניתנות להסתרה על ידי אותו בן נוער כנגד סביבתו במהלך חודשים רבים ואפילו שנים. בני נוער בעלי הפרעות אכילה מסוג אנורקסיה או הפרעות אכילה מסוג בולימיה יש פחדים גדולים מאוד מלעלות במשקל גופם והדעה שלהם לגבי המראה של הגוף שלהם, בצורה של הגוף שלהם והגודל של הגוף שלהם תמיד יהיה מעוות. לכן אנשים עם הפרעות אכילה מסוג אנורקסיה או הפרעות אכילה מסוג בולימיה לא מצליחים לשמור על משקל סדיר.

בני נוער בעלי הפרעות אכילה אנורקסיה או הפרעות אכילה בולימיה יגבילו את עצמם מבחינת מאכלים וכמות האוכל שתיכנס לגוף ויהיו כאלה שאפילו יחליטו לצום תקופות או לבצע פעילות גופנית באופן חריג.


הפרעות אכילה: אנורקסיה, בולימיה ומה שביניהן, פרק שני

הפרעות אכילה מסוג בולימיה תאופיין על ידי אובדן שליטה ואכילת יתר ולאחר מכן יגיע שלב הטיהור וניקוי הגוף באמצעות הקאה או נטילת חומרים הגורמים לשלשול. בעלי הפרעות אכילה מסוג בולימיה עשויים להיראות על פני השטח כאילו הכל בסדר, ומשקל גופן אינו חריג (מידי פעם עליות וירידות אך לא משהו קיצוני או משמעותי) ובטח שלא כמו לאותם בני נוער הסובלים מהפרעות אכילה מסוג אנורקסיה, בהן הנער יהיה בעל מסת גוף נמוכה מאוד בכל מקרה גם הפרעות אכילה מסוג אנורקסיה ילווה בפעילות ספורטיבית באופן קיצוני ומוגזם.

עד כה הבנו שקיימת חפיפה בין הפרעות אכילה מסוג אנורקסיה לבין הפרעות אכילה מסוג בולימיה, ההבדלים בין הפרעות אכילה השונות הם  מסת הגוף ופעולות שונות לטיהור הגוף. הפרעות אכילה מסוג אנורקסיה תתקיים עם מסת גוף נמוכה מאוד ובולימיה תתקיים עם מסת גוף סבירה פלוס מינוס. בהפרעות אכילה מסוג בולימיה יתבצעו לאחר האכילה פעולות טיהור שונות ההופכות לשגרת חיים. הפרעות אכילה הן מחלה רפואית הדורשת טיפול רפואי מקצועי ומיומן ! אל תזניחו ותתנו לאותן הפרעות אכילה להתדרדר ולהחמיר.

פורסם בקטגוריה הפרעות אכילה יעל פינצ'וק. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.