דרכי טיפול נגד הפרעות אכילה מסוג אנורקסיה

ניתן לטפל בהפרעות אכילה מסוג אנורקסיה באמצעות טיפולים פסיכולוגיים המתמקדים בבעיה שקשורה להפרעות אכילה אלה אצל המטופל. טיפולים פסיכולוגיים בהפרעות אכילה מסוג אנורקסיה יעילים בעיקר בקרב החולים הצעירים הנמצאים בשנות העשרה שלהם, לעומת זאת בקרב האוכלוסייה המבוגרת יותר שסובלת מהפרעות אכילה מסוג אנורקסיה הטיפולים טרם הוכחו כפיתרון יעיל, מדובר על טווח גילאים שבין עשרים ומעלה. כמו שציינו בקרב האוכלוסייה בצעירה שסובלת מהפרעות אכילה מסוג אנורקסיה טיפולים פסיכולוגיים כאשר הסביבה המשפחתית מעורבת בטיפול הוא הפיתרון שנמצא כמוצלח ביותר עבור טיפול בהפרעות אכילה אלה.

תחילת התהליך הטיפולי בהפרעות אכילה מסוג אנורקסיה הוא אגרסיבי ותוקפני ומטרתו להחזיר את הגוף החולה למשקל תקין כנגד הפרעות אכילה מסוג אנורקסיה שגרמו לחולה להרעיב את עצמו או להכניס את עצמו לדיאטה קפדנית וחסרת פשרות שיצרה גוף רזה מאוד בעל חסכים עצומים בויטמינים ואבות מזון החיוניים לגדילה. במצבים בהם הפרעות אכילה מסוג אנורקסיה בשלב מתקדם למדי והחולה כבר השיל מעצמו משקל רב והביא את עצמו למצב של סכנת חיים הוא יאלץ לעבור אשפוז תחת השגחה בבית חולים. אנשים הסובלים מהפרעות אכילה מסוג אנורקסיה חוששים וחרדים לגבי "איום" העליה במשקל והם ינהגו בצורה מאוד קשוחה במהלך כל שלבי הטיפול על כן יאלץ לעיתים הצוות הרפואי לנהוג בדרכי טיפול בכפיה בהם למשל יאלץ הצוות להאכיל את החולה בכוח או למנוע ממנו זכויות כאלה ואחרות עד שיתעלה על עצמו ויעלה במשקל הגוף על מנת להילחם ב הפרעות אכילה מסוג אנורקסיה.

השלב הבא של התהליך הטיפולי ב הפרעות אכילה מסוג אנורקסיה הינו פניה לעזרה מקצועית פסיכותרפית , כלומר לטיפולי תקשורת בין הסובל מ הפרעות אכילה מסוג אנורקסיה ולבין הגורם הרפואי. כמו כן דרך טיפול נוספת היא באמצעות נטילת חומרים וכדורים הנוגדים דיכאונות על ידי הסובל מ הפרעות אכילה מסוג אנורקסיה.

על פי חוקרים ומטופלי הפרעות אכילה מסוג אנורקסיה נבדק ונמצא כי חמישים אחוזים, מהחולים שסבלו מהפרעות אכילה מסוג אנורקסיה והצליחו לעבור את זה ולהחלים מהמחלה, הצליחו להגיע למשקל שאינו מסכן את החיים שלהם אבל הם עדיין נמצאים מתחת למשקל היעד שמותאם לנתונים האישיים שלהם ולכן הם נאבקים עם שאריות המחלה ועם המראה שלהם כל הזמן.

פורסם בקטגוריה הפרעות אכילה מסוג אנורקסיה. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.