דרכי טיפול נגד הפרעות אכילה מסוג התמכרות לאוכל

הפרעות אכילה מסוג התמכרות לאוכל ניתנות לטיפול בכמה פנים, הפן הפסיכולוגי נפשי רפואי תרופתי והפן ההתנהגותי לימודי.

על מנת לטפל בסובל מ הפרעות אכילה מסוג התמכרות לאוכל בדרך הפסיכולוגית והתרופתית מתמקדים בתחושות הדיכאוניות שלו ולמצבים בהם הוא מגיע לאיבוד השליטה, נטילת התרופות מועילה רק לטווח הקרוב אך הפן הפסיכולוגי ישפיע לטווח הרחוק, לכן מומלץ לשלב בין השניים על מנת לקבל תוצאות קבועות וטובות.

לעומת זאת, בטיפול בפן ההתנהגותי לימודי בקרב אנשים הסובלים מ הפרעות אכילה מסוג התמכרות לאוכל ילמד המטפל את המטופל, כיצר לאכול נכון ומה המשמעות של תזונה נכונה ותקינה ודרך חיים טובה ובריאה. הטיפול בפן ההתנהגותי כנגד הפרעות אכילה מסוג התמכרות לאוכל יכלול במהלכו דיאטה תחת בקרת מומחים, שינוי קיצוני במהלך החיים שהוכר לחולה עד כה, שילוב הדיאטה המבוקרת עם פעילות גופנית, הגעה למשקל יעד שמותאם לנתונים האישיים של הסובל מהפרעות האכילה ולימוד כיצד לשמר את הדרך החיים החדשה והמשקל הרצוי והתקין.

כמובן שגם ב הפרעות אכילה מסוג התמכרות לאוכל בדומה להפרעות אכילה אחרות מומלץ לשלב את הטיפולים התופתיים עם טיפולים פסיכולוגיים ועם טיפולים התנהגותיים כדי להשיג תוצאה טובה לטווח הארוך ועל מנת ש הפרעות אכילה מסוג התמכרות לאוכל לא יחזרו שנית. ההחלמה מ הפרעות אכילה מסוג התמכרות לאוכל היא דבר קשה ביותר וההורדה במשקל הרב העודף היא דבר קשה לא פחות, לכן על מנת שהשינוי ישאר זמן רב יש לגשת לגורם המקצועי שמבין בתחום הפרעות אכילה מסוג התמכרות לאוכל.

פורסם בקטגוריה הפרעות אכילה מסוג התמכרות לאוכל. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.