אכילת יתר אצל ילדים עם הפרעות אכילה

ישנם מקרים של הפרעות אכילה אצל ילדים אשר נראה כי פשוט יש להם תאבון מפותח יותר מאשר אצל חבריהם ללא הפרעות אכילה. ילדים כאלו חשים תחושת רעב בכל זמן נתון ולרוב יסכימו כאשר תציעו להם דבר מה לאכול. הסיבה לכך היא כי הם פשוט לא חשים תחושת שובע. הילד כמובן אינו מודע לעובדה כי הוא סובל מ- הפרעות אכילה ולכן חשוב שאתם ההורים תשימו לב אם קיימת בעיה כמו הפרעות אכילה, שכן חשוב לשים לב לתסמינים המראים על הפרעות אכילה.

על פני השטח נראה כי הבעיה היחידה היא של אכילת יתר אך במקרה של הפרעות אכילה תמיד יש גורם נסתר, אשר כדי לפתור אותו תצטרכו לפנות לעזרה מקצועית כלשהי. חשוב לדעת כי לעיתים קרובות הפרעות אכילה קורות בגלל דרכי פעולה לא נכונות של ההורים, מה שגורם להחרפת הפרעות אכילה.

כמו כן חשוב לזכור כי בכל הנוגע אל נושא הפרעות אכילה הבעיה היא לא בילד ולכן אין סיבה לפנות לילד בטענות על כך שהוא אוכל יותר מדי. הפרעות אכילה הן הסיבה שהוא אוכל יותר מדי, והוא פשוט אינו מודע אליהן. שלא כמו בעיות אחרות הקשורות להשמנה יתר, העלבת הילד ואמירות כמו "אכלת יותר מדי" יכולות רק להחמיר את ה- הפרעות אכילה.

לכן נפרט בפניכם כמה דרכי פעולה פשוטות להתמודדות עם הפרעות אכילה מגיל צעיר. דבר ראשון, במקום לכעוס יש פשוט לשנות את התפריט של הילד מכיוון שהוא צעיר מדי להחליט מה טוב לו לאכול. הרבו במתן מאכלים ראויים שיאזנו לו את התזונה יחד עם חלבונים ופחממות. זהו הצעד הראשון ללחימה ב- הפרעות אכילה. בשלב השני למדו את הילד לאכול לאט וללעוס היטב.

פורסם בקטגוריה הפרעות אכילה אצל ילדים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.