אוכלוסיה צעירה הומוסקסואלית והפרעות אכילה שונות

אוכלוסייה צעירה שמגדירה את עצמה כאוכלוסיה הומוסקסואלית (נשים שאוהבות נשים, גברים שאוהבים גברים, נשים שאוהבות גם גברים וגם נשים, גברים שאוהבים גם נשים וגם גברים) עלולים להוות מטרה קלה ל הפרעות אכילה שונות ולפתחת סממנים מוכרים של בולמוסי אכילה או פעולות טיהור שונות ביחס לאוכלוסייה צעירה שאינו המוסקסואלית. הפרעות אכילה שונות עבור אוכלוסייה זו עלולות להגיע בגילאים צעירים מאוד.

על פי מבדקים שבוצעו במדינות ארצות הברית נבדק והתגלה זיקה ישירה בין הופעת הפרעות אכילה שונות בקרב האוכלוסייה הצעירה לבין הנטיות המיניות של אותם נבדקים. כמו כן נחקר ונמצא כי גם עבור אנשים בוגרים קיים סיכון להתפתחות הפרעות אכילה שונות באם מדובר באוכלוסייה ההומוסקסואלית.

תחקיר נוסף שבוצע במדינות ארצות הברית בנושא הפרעות אכילה שונות, ביקש לבדוק האם ישנו קשר ישיר בין נטיות מיניות שונות לבין סממנים של בולמוסי אכילה או פעולות טיהור שונות (לדוגמת הקאה, נטילת תרופות משלשלות ומשתנות או שריפת קלוריות). במחקר בנושא הפרעות אכילה שונות בדקו החוקרים כארבע עשרה אלף נערים ונערות בטווח שנים עשר שנים ועד עשרים ושלוש שנים, התוצאות גילו שכיחות גבוהה יותר של בולמוסי אכילה ופעולות טיהור בקרב האוכלוסייה הצעירה שנבדקה והעידה על עצמה כהומוסקסואלית בין אם במידה מלאה או חלקית, על כן גילו כי הפרעות אכילה שונות שכיחות יותר בקרב אוכלוסיה צריכה והומוסקסואלית. לדוגמא: בחורות צעירות שהעידו על הנטייה המינית שלהן כמשיכה הן לנשים והן לגברים, או רק לנשים או בעיקר לגברים העידו גם על סממנים של טיהור או בולמוסי אכילה למעלה מאחת לשלושים ימים במהלך שנים עשר החודשים האחרונים, כלומר כפול מהנתון של הבחורות הצעירות שהעידו על עצמן כסטרייטיות, משמע הפרעות אכילה שונות שכיחות יותר בקרב בחורות עם משיכה מינית לבחורות מאשר בחורות עם משיכה מינית לגברים. בקרב הבחורים, אלה שהעידו על עצמם כהומוסקסואלים חיים עם סכנה גבוהה יותר, פי שבע יותר מבחורים הנמשכים לנשים, בהתחלת פיתוח הפרעות אכילה שונות סממני בולמוסי אכילה או פעולות טיהור שונות.

על בסיס מחקרים אחרים שבוצעו, התגלה כי בחורים צעירים עם נטיות מיניות הנחשבות חריגות או שונות מהסביבה בה הם נמצאים, עלולים לפתח הפרעות אכילה שונות בשל המצב הנפשי הקשה בו הם נמצאים עקב הלחץ המופעל עליהם מהסביבה השונה ובשל הסיבה כי הם יקבלו התייחסות שונה או התייחסות של חריג בחברה הן בסביבה המשפחתית והן בסביבה החברתית או העבודה, במקרים רבים בחורים אלה יסבלו מהטרדות או יחוו דחייה כזו או אחר בחייהם דברים שיעודדו את הפרעות אכילה שונות להופיע. בחורים אלה לרוב יבחרו להתבודד ולשמור הכל בפנים ולעצמם דבר זה גם הוא לא פתרון טוב או אולטימטיבי וגם הוא עלול לגרום לבחור הצעיר לפתח הפרעות אכילה שונות עקב הלחץ בו הוא נתון.

–                      בתור בני המשפחה או הסביבה הקרובה של נערים צעירים ונערות צעירות שהינם הומוסקסואליים, עליכם לתמוך בהם בקרב הסביבה המשפחתית או הסביבה הקרובה במיוחד במצבים כאלה !

פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.