שאלות ותשובות

הפרעות אכילה – איך אדם מפתח הפרעות אכילה?

הפרעות אכילה עלולות להתפתח עקב מגוון תחומים בהם אדם מרגיש מועקה כלשהי. תחומים בין אישיים, בין בני המשפחה, בין חברים ועוד. בני אדם שסובלים חוסר ביטחון עצמי חריג או בני אדם שנאבקים עם עצמם על מהות הזהות העצמית שלהם או לחלופין בני אדם שעברו איזשהו משבר חריף עשויים להגיע באופן טבעי למצב של הפרעות אכילה.

הפרעות אכילה יכולות להיות גורם של צורת גידול שגויה, השאיפה לשלמות שהכתיבו בבית ועוד.

הפרעות אכילה לרוב יעידו על אדם שנמצא בקושי חריג מבחינה נפשית, שאין הוא מסוגל להביא לפתרון שלו לבד לכן עליו לקבל עזרה  על מנת שגורם חיצוני יתן לו את הכלים איתם הוא יכול להתמודד עם הקושי בו הוא נמצא ובאמצעות כך גם עם הפרעות אכילה.

הפרעות אכילה – מה מרגישים כאשר סובלים מהפרעות אכילה?

על פי מחקרים שבוצעו, בני אדם שסובלים מהפרעות אכילה תיארו כי באופן שכיח הם חשים תחושה של חוסר אונות, ההתמודדות הישירה עם תחושה זו ועם המצוקות הנפשיות שלהם נעלמות לאט לאט על ידי אכילה או לחלופין עי ידי הרעבה, הקאה או כל הפרעות אכילה אחרת, כך למעשה הם חשים כאילו השיבו לעצמם את השליטה בחיים שלהם אך בעצם הפרעות אכילה הן אלה ששולטות בהם. הפרעות אכילה יוצרות מצב בו אדם חש בשליטה וחש כאילו הוא הצליח להתמודד עם הבעיות שלו ועם העולם שם בחוץ אך בעצם הם חופרים בור יותר עמוק לבעיה הקיימת, מסתירים אותה "מעלימים" אותה מכסים אותה ונשארים "רק" עם הפרעות אכילה.

הפרעות אכילה – האם גם לי יש ?

אז איך אפשר לדעת אם אנחנו סובלים מהפרעות אכילה? עצרו רגע, עשו חושבים עם עצמכם ובידקו, האם חיי היום יום שלי מעוכבים לטובת אוכל, ארוחה או ההתנהלות שלך סביב אוכל? האם אוכל הוא הגורם שימנע מכם להנות מההוה? האם אתה חי בתחושת פספוס או תקיעות בחיים? אם כל התשובות שלך הן "כן" כנראה שאתה סובל מהפרעות אכילה. אנא ממך קח את עצמך בידים, קח את הפרעות אכילה ברצינות ופנה לגורם מקצועי על מנת לקבל עזרה הולמת לבעיה שלך.

הפרעות אכילה – מה המשמעות של הפרעות אכילה קליניות?

תחום הפרעות אכילה קליניות מורכב מכמה מחלות שונות: אנורקסיה (סיטואציה בה בני אדם מרזים בצורה משמעותית וכמעט ולא אוכלים או מתעסקים הרבה בפעילות גופנית), בולימיה (סיטואציה בה בני אדם אוכלים כמות רבה מאוד של אוכל עד למצב בו אין הוא יכול להכניס אפילו פירור לקיבה ואז הוא "מנקה" את עצמו על ידי הקאות), אכילת יתר או אכילה כפייתית (סיטואציה בה בני אדם אוכלים מעבר למה שהגוף שלהם מסוגל להכיל, אוכלים בסתר אך אין נסיון להתנקות לאחר הבולמוס), הפרעות אכילה לא מוגדרות (שתי הפרעות אכילה שונות או יותר בו זמנית). ניתן לקרוא על כל אחת מהפרעות אכילה אלה בפרק המוקדש לה.