לעזור לפתור הפרעות אכילה

מאמר זה בא להוסיף ולא להחליף את העובדה כי בכל הנוגע לתחום של הפרעות אכילה חשוב מאוד כי תפנו לטיפול רפואי אצל רופא מומחה לטיפול ב- הפרעות אכילה אצל ילדים ובני נוער. בכל מקרה מלבד הטיפול הרפואי והנפשי אתם בבית יכולים לעזור ללוקה ב- הפרעות אכילה בעזרת כמה צעדים פשוטים.

דבר ראשון אם אפשר הימנעו מדיבור על אוכל ומשקל. הפרעות אכילה קשורות קשר הדוק לאוכל ומשקל ולכן נסו להימנע מדיבורים מיותרים על מאכלים וארוחות. מעבר לעידוד של בנכם או בתכם לאכול כראוי, אחד הדברים הפשוטים אך המועילים ביותר בהתמודדות עם הפרעות אכילה, הוא פשוט לא לדבר על אוכל. כמו כן מעבר ללקיחת הילד או ילדה לטיפול אצל מומחה בתחום הפרעות אכילה, חשוב כי תשתפו פעולה עם הרופאים ועם כל ההוראות שהם נותנים לכם. לעיתים המטפלים נותנים הנחיות לגבי הפרעות אכילה שההורים לא בהכרח מסכימים איתם. למרות זאת חשוב מאוד שתמשיכו בטיפול שניתן על ידי המטפלים והרופאים מכיוון שטיפולים אלו נמצאו כמועילים ביותר לאחר שנים של מחקר בתחום של הפרעות אכילה.

כמו כן חשוב כי תנסו לקבל את בתכם יחד עם ה- הפרעות אכילה ולא לנסות לשנות אותה מכיוון שהדבר יכול רק לתרום להישארותן של הפרעות אכילה. אין ספק כי להופעת הפרעות אכילה יש מוקד שגרם להם להופיע. ייתכן כי היא מרגישה כאילו לא מקשיבים לה או שייתכן כי היא חשה כי הרגשות שלה לא משנים בעיני הוריה. בכל מקרה, לאחר שגיליתם כי בתכם לוקה ב- הפרעות אכילה חשוב מאוד כי תנסו לקבל את רגשותיה ומחשבותיה מבלי לחוש מגוננים, גם אם אתם לא מסכימים עמה. בין אם מדובר בפגישה עם מטפל או סתם שיחה בבית חשוב כי תעזרו לו ולא תתקפו אותה, על מנת להתגבר על הפרעות אכילה.