השפעות פיזיות

כמו שהסברנו במאמרים הקודמים אודות הפרעות אכילה שונות בקרב ילדים ובני נוער, הפרעות אכילה יגרמו בשל סיטואציות בריאותיות, התנהגותיות או נפשיות אולם הן עשויות להוביל את אותו אדם לסוגיות ונזקים בריאותיים פיסיים (וגם נפשיים) חמורים. הפרעות אכילה מסוג אנורקסיה וגם הפרעות אכילה מסוג בולימיה עלולות להוביל להתייבשות או להסתבכויות שונות במערכות הלב או הכליות. הפרעות אכילה במצבים חריגים עלולות להביא אפילו למוות של החולה בהן.

השפעות נוספות הקשורות ל הפרעות אכילה מסוג אנורקסיה:

כאשר ילד או בן נוער (או כל אדם אחר) מפתח הפרעות אכילה מסוג אנורקסיה הוא מכניס את גופו למצב כוננות של הרעבה עצמית, ועל כן מחסור באוכל ישפיע על גופו בעוד אופנים נוספים:

הפרעות אכילה מסוג אנורקסיה מובילות לירידת לחץ דם, ירידת דופק הלב, ירידה ביכולת הנשימתית.

נשירת שיער וציפורניים חלשות, מחזור שאינו סדיר עד כדי היעלמות המחזור למשך תקופה ממושך או לצמיתות גם הם השפעות של הפרעות אכילה מסוג אנורקסיה. צמיחה של פלומות על גופו של החולה. סחרחורת או אי יכולת ריכוז, חוסר דם, התנפחות המרפקים, סדקים בעצמות הגוף ועוד השפעות שונות בנגרמות כתוצאה ישירה מ הפרעות אכילה מסוג אנורקסיה.

כאשר כל אדם מפתח הפרעות אכילה מסוג בולימיה הוא מביא את עצמו להרגלי הקאות על בסיס יום יומי ועל כך יחסרו לו אבות מזון חיוניים לגוף ועל כן הדבר ישפיע על גופו במספר אופנים נוספים:

הפרעות אכילה מסוג בולימיה מובילות לכאבים כרוניים באזור הבטן, נזקים שונים לקיבה, נזקים חמורים לכליה, שיניים צהובות (בשל החומציות של הקיבה). כמו כן הפרעות אכילה מסוג בולימיה יקנו לחולה פנים בצורת ירח משום שהבלוטה תתנפח סביב הלסת (עקב אותן הקאות יום יומיות). הפרעות אכילה מסוג בולימיה עשויות להוביל גם הן למחזור לא סדיר ואף היעלמות הוסת החודשית ואובדן פוטסיום (הדבר עשוי לגרור אחריו סוגיות ונזקים למערכת הלב עד כדי מצבי מוות).