אבחון הפרעות אכילה

על פי מחקרים שונים שבוצו בנושא הפרעות אכילה שונות המדדים לאבחון הפרעות אכילה שונות בדרך כלל מתבססות על: מסת גוף נמוכה (כחמישה עשר אחוזים מתחת משקל גוף תקין לפי הנתונים של אותו אדם) חרדות הקשורות לנושר המשקל והשמנה, חוסר ביטחון עצמי או דימוי עצמי לקוי, התכחשות למצב אמת ולנתונים מציאותיים, בקרב נשים נבחין גם במחזור לקוי (תשעים ימים ללא קבלת מחזור), פעילות ספורטיבית חריפה, שריפת קלוריות מוגברת וניסיונות שונים לדיכוי התאבון.

על מנת לאבחן הפרעות אכילה מסוג אנורקסיה, ניתן להבחין כי האדם סובל ממסת גוף נמוכה בהרבה ממסת הגוף המומלצת לנתוניו (כחמישה עשר אחוזים פחות ממסת הגוף הרצויה), חרדות מהמחשבה על עליה במשקל, דימוי עצמי לקוי, התכחשות למצב הנתון למשקל החריג, אי קבלת מחזור לפחות תשעים יום (עבור נשים).

על מנת לאבחן הפרעות אכילה מסוג בולימיה, ניתן להבחין כי האדם סובל מבולמוסי אכילה שבאים והולכים, פעולות טיהור שונות לגוף על מנת להימנע מעליה במסת משקל הגוף (שריפת קלוריות חריפה, הקאות, משלשלים וכו), דימוי עצמי לקוי שמבוסס על עיוות הראיה המציאותית ותחושות לקויות בקשר למשקל הגוף. התופעות השונות של בולמוסי האכילה וטיהור הגוף עבור הפרעות אכילה מסוג בולימיה יתקיימו לפחות שתי פעמים במהלך כל שבוע במשך תשעים ימים.

במהלך תהליכים אבחנה האם קיימות הפרעות אכילה כאלה ואחרות יידרשו נתונים גובה ומסת הגוף על מנת לחשב מדד בי אם אי.

נוסחת בי אם אי שווה למשקל חלקי הגובה בריבוע. בשלב הבא יערכו שאילת שאלות קלה זאת כדי להבין האם ישנם סממנים נוספים להפרעות אכילה אלה..