הפרעות אכילה בקרב האוכלוסייה המבוגרת, חלק ראשון

הגורמים להפרעות אכילה בקרב האוכלוסייה המבוגרת:

הפרעות אכילה שונות יופיעו אצל בני אדם מבוגרים במצבים בהם הם מנסים להיכנס למשטר דיאטטי ואליו מתלוות סוגיות שונות הקשורות לאישיות או להיסטוריה הרפואית וההיסטוריה הנפשית של אותו בן אדם, מצבים כמו אלה גורמים לאותו בן אדם להימצא במצב של רגישות גבוהה ופגיעות בנושא התמדה והתמודדות אל מול האוכל. התפתחותן של הפרעות אכילה שונות בקרב האוכלוסייה המסוגרת קשורות לסוגיות שונות:

גורמים תרבותיים המובילים למצב של הפרעות אכילה בקרב האוכלוסייה המבוגרת:

  • אחד מהגורמים התרבותיים המשפיעים ביותר על סוגיות שונות בתחום של הפרעות אכילה הוא דיאטה. דיאטה היא נורמה חברתית תרבותית שמביאה נשים (וגם גברים) לקחת אחריות על הביולוגיה האישית של אותו אדם. דיאטה גורמת לאותו בן אדם להרגיש בשליטה עצמית והיא מסמלת לקיחת אחריות אישית ומעידה על סוג של סטאטוס חברתי.
  • גורם תרבותי נוסף התורם רבות לסוגיית הפרעות אכילה בקרב האוכלוסייה המבוגרת ובכלל, הוא הזמינות והתאווה למזון כנגד התפיסה החברתית תרבותית כי רזון משמעותו יפה.
  • התפיסה התרבותית לגבי רזון ודיאטה גורמת לנשים להיכנס לחרדות בנוגע למשקל גופן. החרדות הופכות להיות תלות ממשית בצורך למזון ועל כן הופכות לבסוף ל הפרעות אכילה שונות (הפרעות אכילה בולימיה, הפרעות אכילה אנורקסיה).
פורסם בקטגוריה הפרעות אכילה יעל פינצ'וק. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.