חשש להפרעות אכילה, פרק 3

עד כה בפרקים הקודמים העוסקים בחשש להפרעות אכילה שונות דנו בהתמודדות של ההורה בשיחה הראשונית אודות אותן הפרעות אכילה. כעת נתמקד במהלך הטיפול אודות אותן הפרעות אכילה.

מהלך הטיפול באותן הפרעות אכילה שונות (הפרעות אכילה אכילת יתר, הפרעות אכילה אנורקסיה, הפרעות אכילה בולימיה) יתמקד בלסייע לבן הנוער בתחילה להשלים עם אותן הפרעות אכילה, לאחר מכן יקנה לו את הכלים להתמודדות עם הפרעות אכילה וההתנהגות החריגה והלא תקינה איתה הוא חי במהלך התקופה האחרונה. כמו כן מומחים להפרעות אכילה בקרב ילדים ובני נוער, יקנו לבן הנוער שלכם את הכלים לצורך השגת התנהגות חדשה ושונה בהקשר למחשבות והתנהלות עם אוכל ודיאטות.

לעיתים מהלך טיפול בהפרעות אכילה ילווה בנטילת תרופות במרבית המקרים נוגדות דיכאון. טיפול כנגד הפרעות אכילה שונות יתנהל תוך ליווי צמוד של תזונאי ופסיכותרפיסט מומחה להפרעות אכילה והשניים יתמקדו בניסיון לשנות את התפיסה, של אותו סובל מהפרעות אכילה, הקשורה לצורת הגוף שלו, להרגלי האכילה שלו, לחשיבות של אוכל ולמבנה של גופו.

במקרים קיצוניים עשויים כחלק מתהליך הטיפול בהפרעות אכילה לאשפז את בן הנוער בשל תת תזונה עד שגופו יוכל להחלים ללא סיוע חיצוני ואז ימשיך את הטיפולים ללא אשפוז.

בכל מקרה, תזכרו תמיד, ככל שתקדימו לפנות אל אותו גורם מקצועי כך תוכלו לסייע לילדכם בצורה המהירה והאופטימאלית להתגבר על אותן הפרעות אכילה שונות, כך הטיפול בהפרעות אכילה יהיה מהיר יותר ולצמיתות.

פורסם בקטגוריה חשש להפרעות אכילה. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.