הגורמים המעודדים הפרעות אכילה בקרב ילדים ובני נוער, פרק 2

ילדים ובני נוער שמתחילים קריירה ספורטיבית כלשהי עשויים לפתח הפרעות אכילה מסוג אנורקסיה או הפרעות אכילה מסוג בולימיה.ילדים או בני נוער שרוקדים בלט, מתעלמים או מתאבקים בצורה מקצועית או בצורה אינטנסיבית עשויים לסבול מאותן הפרעות אכילה מהסיבה הפשוטה שבאותם חוגים קיימת הדגשה חריפה אודות המראה הגופני והמאמנים מכניסים אותם למשטר חריף וכאשר הם חלילה עולים קילו או שניים במשקל הם עלולים "לחטוף" עלבונות בשל העלייה ה"נוראית" במשקל.

מחקרים אודות הפרעות אכילה שונות הציבו זיקה חזקה בין הפרעה פסיכיאטרית כזו או אחרת לבין אותן הפרעות אכילה. הפרעות פסיכיאטריות שעלולות להוביל לאותן הפרעות אכילה הן חרדות, OCD ואפילו סוגיות שונות מהבית לדוגמת סוגיות הקשורות לנטילת סמים או צריכה יום יומית של אלכוהול בקרב בני המשפחה או של החולה עצמו. כל אלה עשויים להביא את הילד או בן הנוער להתפתחות של הפרעות אכילה.

המשך בפרק 3 בנושא הגורמים המעודדים הפרעות אכילה בקרב ילדים ובני נוער.

באם מתעורר חשד כי ילדכם סובל מהפרעות אכילה (הפרעות אכילה מסוג אנורקסיה, הפרעות אכילה מסוג אכילת יתר, הפרעות אכילה מסוג בולימיה) או מפתח התחלה של הפרעות אכילה פנו עוד היום לעזרה מקצועית של יעל פינצ'וק פסיכותרפיסטית מומחית להפרעות אכילה ולהשמנה בקרב ילדים ובני נוער.

פורסם בקטגוריה הגורמים המעודדים הפרעות אכילה בקרב ילדים ובני נוער. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.