פרק שלישי-סיבות מהתחום החברתי

בפרק השלישי נעסוק בסיבות מהתחום החברתי והמדיה התקשורתית הגורמות להפרעות אכילה שונות:

הפרעות אכילה שונות הינן אחת הסוגיות הקשות ביותר במהלך עשר השנים האחרונות. בעבר החברה העניקה לגיטימציה עבור נשים ברחבי העולם להיות עגלגלות ושמנמנות, ואף הציגה אותן כנשים היפות ביותר בעולם. עם השנים התופעה עשתה שינוי של מאה ושמונים מעלות ויצרה ברחבי העולם שלל תופעות של הפרעות אכילה. לכן הימנו אנו, מושא ההערצה החברתי הוא אישה רזה מאוד כך מכתיבה לנו המדיה התקשורתית בטלוויזיה, בשלטי החוצות, וחברות האופנה השונות, אפילו אישה מבוגרת מנסה היום להראות כנערה צעירה, כי זה מה שהחברה מכתיבה לה, דברים אלה גורמים באופן טבעי וישיר להפרעות אכילה מסוג אנורקסיה, הפרעות אכילה מסוג בולימיה ועוד הפרעות אכילה שונות, מחקרים מעידים כי הפרעות אכילה שונות מתפתחות החל מהנקודה בה האישה מנסה להגיע למשקל מסוים ונאבקת עם הביולוגיה הטבעית של הגוף שלה. עוד מחקרים מראים כי בני אדם בעלי עודפי שומן קלים, למרות שזה חורג ממה שהמדיה והחברה מכתיבה יחיו זמן רב יותר ובצורה טובה ובריאה יותר.

כמו כן גם בקרב גברים המדיה משפיע מאוד על הדימוי העצמי ועל הפרעות אכילה שונות, אז למה החברה גוזלת קורבנות רבים גם בקרב גברים לטובת הפרעות אכילה שונות? בעבר נחשבה הכרס כסימן לגבריות, לגבר עשיר ולמעמד חברתי גבוה, אך עם השנים, הפרסומים וחברות האופנה השונות למד הגבר שכל סממני העמדה החברתית שלו לא שווים כלום אם יש לו כרס ואם הוא לא חטוב ויפה. מספר רב מהגברים שחיים עם הפרעות אכילה שונות פנו לדרך מקצועית שמחייבת גוף יפה ונעים למראה וממשיכים לחיות עם הפרעות אכילה שונות בתחומי החברה השונים לדוגמת משחק, ריקוד, דוגמנות ועוד. בנוסף גם גברים שמתעסקים במקצועות ספורטיביים המחייבים אותם לשמור על מסת גוף נמוכה יחסית ובניית שרירים נופלים אל תוך התהום של הפרעות אכילה שונות.

כמו כן ובהתאם לכל מה שציינו עד כה בנושא הפרעות אכילה שונות, נכליל גם את בעלי הנטיות המניות ההומוסקסואליות אל תוך התהום של הפרעות אכילה שונות, זאת משום שאנשים בעלי נטיות מיניות שונות מנסים למצוא מקלט מנחם בחברה ההומו לסבית, שבה תנאי הכרחי לקבלה הינו המראה הפיזי.

פורסם בקטגוריה הסיבות להתפתחותם של הפרעות אכילה שונות. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.