מהי התמכרות לאוכל

התמכרות לאוכל בקרב אנשים הסובלים מהפרעות אכילה מתייחסת לבני אדם שמגיעים למצבים אובססיביים או כפיתיים כלפי אוכל. הפרעות אכילה מסוג התמכרות לאוכל נגרמות באופן זהה להתמכרויות אחרות (משקאות אלכוהוליים, התמכרויות לסמים כאלה ואחרים, התמכרות לסקס ועוד) או לחלופין עקב הפרעה התנהגותית בדומה לאנשים הסובלים מהפרעות אכילה שונות (לדוגמת אנורקסיה או בולימיה), לכן בהתאם גם בני אדם הסובלים מ הפרעות אכילה מסוג התמכרות לאוכל, יאכלו בזמן בולמוסי האכילה באופן שאינו תקין, בכמות גדולה מאוד ויעברו בהרבה את הקו בו הם שבעים עד למצב שהם ירגישו "מפוצצים" עד אפס מקום, בדומה לשאר הפרעות האכילה, גם הפרעות אכילה מסוג התמכרות לאוכל מלוות לאחר הבולמוס בתחושה של אשמה ודיכאונות שונים. ההבדל של הפרעות אכילה מסוג התמכרות לאוכל מהפרעות אכילה אחרות הוא שהסובל מ הפרעות אכילה מסוג התמכרות לאוכל לא ינסה לטהר את עצמו אחרי בולמוסי האכילה באמצעות שריפת שומנים או הקאות וגם לא באמצעות צום, חוקן שכיח או נטילת חומרי משלשלים ומשתנים כמו בהפרעות אכילה שונות (אנורקסיה ובולימיה).

הסובלים מ הפרעות אכילה מסוג התמכרות לאוכל, יתמכרו למחשבה על האוכל ויפנטזו על המנה הבאה שלהם (במקביל למכורים לכל דבר אחר) יאכלו כאשר אנשים לא רואים אותם ולרוב הארוחות יתבצעו גם כשהם לא רעים בכלל.

תופעה נוספת המקובלת בקרב בני אדם הסובלים מ הפרעות אכילה מסוג התמכרות לאוכל היא אכילה ממושכת שנמשכת על כל מהלך היום אך בכמות קטנה יחסית ובצריכת קלוריות גבוה יחסית, עקב כך הסובל מ הפרעות אכילה מסוג התמכרות לאוכל יצרך  הרבה קלוריות אבל כביכול יאכל קצת אוכל בכל פעם.

הפרעות אכילה מסוג התמכרות לאוכל תגרום לסובל ממנה למשקל עודף והוא אפילו עלול להגיע למצב של השתמנת יתר חולנית (לא כל אדם הסובל מהשמנת יתר סובל גם מהתמכרות לאוכל או מהפרעות אכילה).

פורסם בקטגוריה הפרעות אכילה מסוג התמכרות לאוכל. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.