טיפול בסביבה המשפחתית כנגד הפרעות אכילה מסוג אנורקסיה

תופעת הפרעות אכילה מסוג אנורקסיה תמשיך לשגע את הסובלים ממנה את המשפחה שלהם, את הגורמים הרפואיים השונים ואת גורמי המחקר השונים אף על פי שעברו יותר ממאה שנים מהיום בו הכירו בתופעה כהפרעות אכילה.

ההבנה על בוריו של המאפיין הרפואי של הפרעות אכילה אלה צמח והתקדם ועל כן הוא גורר אחרי צמיחה בניצחונות כנגד המחלה ובשיקומם של חולים רבים מהפרעות אכילה אלה, הטופלים משתקמים לאט לאט ומעלים במשקל גופם, הטיפולים הוכחו כיעלים גם עבור הסובלים שנשארים לאשפוז בכל לילה במחלקה המתאימה וגם עבור הסובלים שמגיעים לטיפול היומי שלהם במחלקה ולא נשארים לאשפוז לילה.  למרות התוצאות היפות ואחוזי ההצלחה הגבוהים של השיקום מן המחלה הוכח כי דרך הטיפולית הזו תשבש את שגרת חיי המטופל ומשפחתו כמו גם את החיים החברתיים שלו ושגרת הלימודים הסדירה, בנוסף לאחר השיקום ישנם סיכויים גובהים שהפרעות אכילה אלה יחזרו. שיקומו של המשקל בלבד לא מספק על מנת להחלים מתופעת הפרעות אכילה מסוג אנורקסיה.

במידה והמשפחה או המטופל הסובל מ תופעת הפרעות אכילה מסוג אנורקסיה, לא מעוניינים שהתהליך הטיפולי יהיה כרוך באשפוז ניתן לשלב את הטיפול הרפואי הפיזי בטיפול נפשי פסיכולוגי (בשיטה של מודסלי, שיטת בסביבה המשפחתית( ולקבל אלטרנטיבה יעילה לא פחות לטיפול כנגד תופעת הפרעות אכילה מסוג אנורקסיה.

פורסם בקטגוריה הפרעות אכילה מסוג אנורקסיה. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.