הגורמים להפרעות אכילה – אנורקסיה

אז למה בני אדם מגיעים למצב של הפרעות אכילה – אנורקסיה??

ברוב המקרים תופעות של הפרעות אכילה כגון אנורקסיה תוקפות בעיקר את חברי הדור הצעיר, בשנות העשרה או כאשר הם מתחילים את שנות העשרים לחייהם, מדוע?  קיימים גורמים שונים בעקבותיהם מגיעים בני נוער רבים למצב של הפרעות אכילה, אנורקסיה, בדרך כלל ניתן להבחין אצל כל מתבגרים מספר גורמים שגוררים את הפרעות אכילה אלה:

  1. סיבות תורשתיות או ביולוגיות שגורמות להפרעות אכילה, אנורקסיה. כלומר, לאדם זה יש עבר משפחתי של הפרעות אכילה כאלה ואחרות.
  2. סיבות התפתחותיות הגורמות להפרעות אכילה, אנורקסיה. כלומר, מצבים בהם קיים כשל בהתפתחות הילד או הנער והדבר גורר עיוות של הראיה שלו כלפי עצמו וכלפי המראה שלו, ואלה גוררים הפרעות אכילה שונות לדוגמת אנורקסיה.
  3. סיבות הנובעות מאי מודעות אישית של בני הנוער וגורמות באופן ישיר להפרעות אכילה מסוג אנורקסיה. כלומר, בני נוער שלא שמים לב לגוף שלהם ולסימנים שהגוף נותן להם למשל כאשר הגוף רעב וזקוק למזון.
  4. סיבות פסיכולוגיות שעשויות לגרום להפרעות אכילה מסוג אנורקסיה. כלומר, בני נוער שנולדו או גדלו אל חרדות כאלה ואחרות או שואפים לשלמות או כל אדם בעל אופי כפייתי.

המצבים השכיחים של הפרעות אכילה מסוג אנורקסיה, יגיעו לאחר דיאטה כפייתית שהתפתחה למצב בו בני נוער מגבילים את עצמם מאכילה בכלל ואף מרעיבים את עצמם.

גורמים מקצועיים מתחום הפרעות אכילה, עדיין לא יודעים אם הדיאטה כפייתית זו היא הסממן לאנורקסיה עצמה או סממן מקדים להפרעות אכילה בכלל.

הפרעות אכילה מסוג אנורקסיה קיבלו הכרה רשמית כהפרעות אכילה פסיכיאטריות רק משנת אלף תשע מאות ושמונים לספירה בשלב בו הבחינו כי מתחוללת צמיחה חריפה במספר האנשים שסובלים מהפרעות אכילה מסוג אנורקסיה.

אנשי מקצוע שונים מאשימים באופן ישיר את המדיות השונות בנתון צמיחת התופעה של הפרעות אכילה מסוג אנורקסיה, גורמים אלה טוענים כי בשל ההתעניינות והפוקוס הרב שדרכי התקשורת בעולם מקדישים לבחורות צעירות ורזות ומציגים אותן במושא הערצה או כדוגמה לאידיאל, גררו באופן ישיר את השינוי בקרב שלל בני האדם עבור מהו יופי, בעיקר במדינות המתקדמות יותר בעולם שמתקיימות מהטלוויזיה, הרדיו והאינטרנט ויצרו צמיחה אדירה בקרב בני נוער בפרט או בני אדם בכלל הסובלים מתופעה של הפרעות אכילה מסוג אנורקסיה.

פורסם בקטגוריה הפרעות אכילה מסוג אנורקסיה. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.